درخواست شناسه بهشتی

Claim SBUID

نکات مهم و خواندنی

 1. شناسه بهشتی یا SBUID به‌همراه رمزعبور آن برای هریک از اعضای دانشگاه شهید بهشتی به‌صورت یکتا ایجاد می‌شود، که امکان دسترسی یکپارچه به هریک از خدمات فناوری اطلاعات در سطح دانشگاه نظیر اتوماسیون‌های اداری، آموزشی، پژوهشی و اینترنت (Hotspot) را فراهم می‌آورد.
 2. دانشجویان در کادر مربوط به «شماره دانشجویی یا پرسنلی» شماره دانشجویی، اعضای هیات‌علمی‌ شماره پرسنلی یا شماره استادی سامانه جامع دانشگاهی، و اعضای هیات علمی‌مدعو نیز شماره استادی سامانه جامع دانشگاهی خود را وارد نمایند.
 3. دانشجویان غیرایرانی به‌جای شماره ملی، شماره پاسپورت ثبت شده در سامانه جامع دانشگاهی را وارد نمایند. شماره پاسپورت بصورت رشته عددی و بدون هیچ حروف انگلیسی یا فارسی باید درج شود. به‌طور مثال اگر شماره پاسپورت a2345b است، فقط 2345 در کادر مربوط به شماره پاسپورت وارد شود.
 4. پس از تکمیل فرم این صفحه، یک ایمیل حاوی پیوند فعال‌سازی شناسه بهشتی، به آدرس ایمیل درج شده شما در سامانه جامع دانشگاهی ارسال خواهد شد. همچنین پیامک حاوی شناسه و رمزعبور آن به شماره تلفن همراه درج شده در سامانه فوق نیز ارسال خواهد شد.
  توجه: پیش از شروع ثبت نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه، نگارش انگلیسی نام و نام خانوادگی ثبت شده در سامانه جامع دانشگاهی را از نظر صحت و نداشتن غلط نگارشی بررسی و در صورت لزوم ویرایش کنید.
  تذکر مهم به اعضای هیات‌علمی‌ و دانشجویان: در صورتی که پس از ثبت درخواست متوجه شدید آدرس ایمیل ثبت شده در سامانه جامع دانشگاهی اشتباه است یا دارای غلط نگارشی است، ابتدا آنرا اصلاح کرده، پس از گذشت یک ساعت مجدد از طریق همین فرم (درخواست شناسه بهشتی) اقدام کنید.
  تذکر مهم به کارمندان: جهت اصلاح آدرس ایمیل، یا شماره تلفن همراه خود با شماره 29905995 واحد پشتیبانی (میزخدمت) مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات تماس حاصل فرمایید.
 5. شناسه بهشتی در اکثر موارد متشکل از بخش اول نام فرد در نگارش انگلیسی، کاراکتر نقطه یا آندرلاین، و نام‌خانوادگی فرد در نگارش انگلیسی آن است. در صورت تعدد نام‌های مشابه بخش اول با نام فرد در نگارش انگلیسی کامل می‌شود تا از تداخل شناسه‌ها جلوگیری به‌عمل آید.
  به‌طور مثال: نام (Hamid) نام خانوادگی (Abedin) شناسه بهشتی (h.abedin)
  نگارش نام و نام‌خانوادگی به انگلیسی، دانشجویان و اعضای هیات‌علمی‌از اطلاعات ثبت شده ایشان در سامانه جامع دانشگاهی استخراج می‌گردد.
 6. افرادی که دارای ایمیل بهشتی در دامنه دانشگاه شهید بهشتی اعم از (mail.sbu.ac.ir) و یا (sbu.ac.ir) هستند، نیازی به ثبت درخواست برای شناسه بهشتی ندارند. بخش اول آدرس ایمیل ایشان شناسه بهشتی است و رمزعبور ایمیل و شناسه بهشتی ایشان یکسان است.
  مثال: آدرس ایمیل (h.abedin@sbu.ac.ir) شناسه بهشتی (h.abedin)
 7. ایمیل بهشتی اعضای هیات‌علمی ‌و دانشجویان مقطع دکترا بلافاصله پس از دریافتشناسه بهشتی برای ایشان فعال می‌گردد.Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code